Description
Technical Parameters
| Item | WSD-6FP-I |
| Discription | Computerized China Knitting Sock Machine |
| Brand | WISDOM |
| Power | 1.1KW |
| Diameter | 3.75inch |
| Needle | 144N |
| Voltage | 380V |
| G.w/N.w | 380/300 KG |
| Floor Space | 150*120*240cm |
| Packing Size | 110*75*165cm |
| Package | Wooden packing or customerized |
| Payment Terms | 30%Deposit70%Balance against the B/L copy |
| Delivery Time | Around 20-25 days after the deposit approved. |
Q: Can we use our own logo?
A: Yes, we can print your private logo according to your request.

Hot Tags: plain invisible socks circular knitting machines, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, price, high quality
plain invisible socks circular knitting machines
