Description
Technical Parameters
| Item | WSD-8FPT-S |
| Discription | Full Computerized Knitting Sock Machine |
| Brand | WISDOM |
| Power | 1.5kw |
| Diameter | 3-4.5 inch |
| Needle | 72-220N |
| Voltage | 220/380/415V |
| G.W/N.W | 380/320 kg |
| Floor Space | 150*120*255cm |
| Packing Size | 110*75*180cm |
| Package | Wooden packing or customerized |
| Payment Terms | 30%Deposit 70%Balance against the B/L copy |
| Delivery Time | Around 20-25 days after the deposit approved |
Hot Tags: circular sock knitting machine new developped, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, price, high quality
