Description
Technical Parameters
Good After Sale Service 3.75′′ Wool Sock Knitting Machinery Machine Making for Sale
| Item | WSD-6FPT-I |
| Discription | Plain Knitting Sock Machine From Wisdom Machinery |
| Brand | WISDOM |
| Diameter | 3.5inch/3.75inch/4inch/4.5inch |
| Needle | Terry:72-176N Plain:72-220N |
| Voltage | 220V/380V415V |
| G.w/N.w | 350/300 KG |
| Floor Space | 150*120*240cm |
| Packing Size | 110*75*165cm |
| Package | Wooden packing or customerized |
| Payment Terms | 30%Deposit70%Balance against the B/L copy |
| Delivery Time | Around 20-25 days after the deposit approved. |
Hot Tags: good after sale service 3.75′′ wool sock knitting machinery machine making for sale, China, manufacturers, suppliers, factory, customized, price, high quality

